Sąd: Są dowody na to, że Berlusconi uprawiał seks z niepełnoletnią

Sąd w Mediolanie wydał dokument, w którym przedstawia dowody, że były premier Włoch uprawiał płatny seks z niepełnoletnią. W czerwcu Silvio Berlusconi został skazany na 7 lat więzienia i dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Były premier Włoch został oskarżony o seks z nieletnią tancerką w klubie nocnym Karimą El Mahroug. 77-letni polityk miał jej płacić pieniędzmi i drogimi prezentami.

Sąd uznał, że materiał dowodowy wskazujący na zabroniony czyn Berlusconiego jest wystarczający do podtrzymania wyroku skazującego. W czerwcu polityk dostał 7-letni wyrok za wykorzystanie swojej pozycji i płatny seks z nieletnią. W uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że zostało udowodnione, że oskarżony utrzymywał kontakty o charakterze seksualnym z Karimą El Mahroug w zamian za znaczne sumy pieniędzy i przedmioty takie jak biżuteria.

Sąd stwierdził, że nie sposób udowodnić, że doszło do zbliżenia seksualnego oskarżonego z młodocianą, ale ten dowód nie jest konieczny, żeby uznać go winnym. W uzasadnieniu stwierdzono, że wystarczający do stwierdzenia przestępstwa był dowód, że "seksualne instynkty oskarżonego zostały pobudzone". Sąd stwierdził też, że Berlusconi wiedział o niepełnoletności dziewczyny. Polityk nie zgadza się z dowodami. Jego adwokat zapowiada apelację.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: