Sekielski: Rekonstrukcja? Marketingowa szopka, PR-owskie misterium. Ma zatuszować niemiły zapach z salonów władzy

- Czeka nas kolejna marketingowa szopka, PR-owskie misterium. Donald Tusk niczym David Copperfield wyczaruje nowych ministrów, a zachwycona publika zrobi wielkie ?aaach? - kpił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. Dziś przed południem zapowiadana jest rekonstrukcja rządu.

Dziś o godzinie 11 premier ogłosić ma od dawna zapowiadane zmiany w rządzie. - Emocje rosną, Polacy wstrzymują oddech niemal jak przy przelocie do kraju kolejnego dreamlinera. To ma być kolejna rekonstrukcja przez wielkie "R" - zawiesił głos Tomasz Sekielski, prowadzący Poranek Radia TOK FM.

- Co prawda premierowi pomogła trochę prokuratura, odwołując ministra transportu, ale generalnie rządowe zmiany to autorska koncepcja Tuska. Czeka nas kolejna marketingowa szopka, PR-owskie misterium. Donald Tusk niczym David Copperfield wyczaruje nowych ministrów, a zachwycona publika zrobi wielkie "aaach" - pokpiwał sobie Sekielski.

"Za mało, by wyborcy uwierzyli, że tym razem będzie lepiej, sprawniej i uczciwiej"

- Jak patrzę na wczorajsze sondaże, gdzie PiS ma 31 proc. a PO 22 , obawiam się, że to już nie działa - dodał po chwili, już poważnym tonem, Sekielski. - To nie wystarczy, żeby zatuszować niemiły zapach dolatujący z salonów rządzącej partii. Wymiana kilku figur to za mało, by wyborcy uwierzyli, że tym razem będzie lepiej, sprawniej i uczciwiej. Jak pokazały ostatnie tygodnie, panowie z PO, a przynajmniej ich część, traktują Polskę jak dojną krowę. Premier walczy z tym tylko pozornie - zakończył prowadzący Poranek Radia TOK FM.

Więcej o: