Za ustawę hazardową Polska może trafić do Trybunału Sprawiedliwości UE

Za ustawę hazardową Polska może trafić do unijnego Trybunału Sprawiedliwości - donosi Radio RMF FM. Komisja Europejska uważa, że polska ustawa jest niezgodna z unijnym prawem.

Jak informuje RMF FM, jutro Bruksela rozpocznie pierwszy etap postępowania przeciwko Polsce. Będziemy mieli dwa miesiące na dostosowanie się do unijnych przepisów. Jeżeli tego nie zrobimy, postępowanie może się zakończyć w Trybunale Unii Europejskiej i poskutkować wysokimi karami finansowymi.

Zdaniem rozmówców radia z Komisji Europejskiej zapisany w ustawie z 2009 roku wymóg rejestrowania w Polsce firm proponujących gry hazardowe online ogranicza podstawową unijną swobodę przedsiębiorczości. Polska twierdzi, że miało to chronić przed uzależnieniem od hazardu oraz szarą strefą.

Bruksela tymczasem uważa, że jest to zbyt rygorystyczne rozwiązanie. - Jeżeli jakaś zagraniczna firma chciałaby legalnie działać w Polsce i otrzymać licencję, to musi założyć spółkę w Polsce lub mieć tam część swojej infrastruktury IT, np. serwer - tłumaczy Florian Cartoux, ekspert reprezentujący europejskie lobby gier hazardowych European Gaming and Betting Association.

Więcej na stronie RMF FM >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: