Abp Wesołowski "palił i wciągał narkotyki"? Tak donoszą media z Dominikany

Z zeznań diakona Francisco Javiera Occis Reyesa wynika, że abp Józef Wesołowski "palił i wciągał narkotyki"- informuje TVN24.pl, powołując się na dominikańskich dziennikarzy. Duchownego przesłuchał watykański wysłannik.

Poza rewelacjami o zażywaniu przez Józefa Wesołowskiego narkotyków w materiałach śledczych, do których dotarła dominikańska telewizja NCDN, znajdują się także zeznania pięciorga dzieci. Wcześniej mówiono o trzech. Przesłuchany przez wysłannika watykańskiego diakon Javier Occis Reyes prawdopodobnie znał szczegóły poczynań abp. Wesołowskiego i sam utrzymywał z nim kontakty intymne - informuje serwis Tvn24.pl .

Diakon miał zeznać m.in., że Wesołowski kupował narkotyki na ulicy. Reyes obecnie przebywa w areszcie. Postawiono mu zarzuty agresji seksualnej.

Wszystkie materiały śledcze dotyczące podejrzanego o pedofilię nuncjusza abp. Józefa Wesołowskiego zostały już przesłane do Watykanu. Teraz postępowanie toczy się w Kongregacji Nauki Wiary.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: