Tomasz Terlikowski akceptację kar cielesnych wobec dzieci nazywa "zdrowym rozsądkiem"

"Mimo zmiany prawa Polacy wciąż zachowują zdrowy rozsądek i akceptują kary cielesne" - pisze na portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski.

Chodzi o raport TNS OBOP, który powstał na zlecenie rzecznika praw dziecka. Wynika z niego, że ponad połowa Polaków akceptuje klapsy, a ponad jedna trzecia tzw. lanie dzieci. Co trzeci badany uznaje bicie za skuteczną metodę wychowawczą. Czytaj więcej >>

- Wyniki pokazują, że mamy - wszyscy razem - jeszcze wiele do zrobienia wobec problemu przemocy wobec dzieci. Dla mnie będzie to nadal zadanie priorytetowe. Dane potwierdzają, że przemoc wobec dziecka to jeden z najtrudniejszych problemów także w społeczeństwie polskim - komentował dane rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Terlikowski: "Polacy zachowują zdrowy rozsądek"

Inaczej ocenia je Tomasz Terlikowski. "Mimo zmiany prawa Polacy wciąż zachowują zdrowy rozsądek i akceptują kary cielesne. 60 procent z nas uznaje, że są sytuacje, w których trzeba dziecku dać klapsa, a 35 procent uznaje, że wychowanie jest sprawą rodziców" - pisze publicysta.

W opisie Tomasza Terlikowskiego na portalu Fronda.pl czytamy: "Redaktor naczelny portalu Fronda, komentator Telewizji Republika i publicysta licznych tygodników. A przede wszystkim mąż i ojciec."

Więcej o: