Pamiętniki pogrążyły Katarzynę W. Uzasadnienie wyroku sądu

- Sąd, decydując o wyroku dla Katarzyny W., brał pod uwagę zapiski z jej pamiętnika. Był on jednym z ważniejszych dowodów - wynika z uzasadnienia wyroku. O sprawie informuje TVN 24. Katarzyna W. za zabójstwo została skazana na 25 lat więzienia.

Stacja dotarła do 130-stronicowego uzasadnienia wyroku. Ma z niego wynikać, że zapiski Katarzyny W. "były jednym z ważniejszych dowodów, nieraz ważniejszym niż zeznania niektórych świadków".

Istotne były też wykazy logowań na stronach internetowych i wyszukiwań haseł dotyczących tego, jak zabić bez śladu, wpisy o zaczadzeniu oraz szukanie cen trumien i informacji o zasiłku pogrzebowym. Sąd uznał, że zbrodnia była zaplanowana i dokonana z premedytacją.

Skazana na 25 lat więzienia

We wrześniu sąd w Katowicach uznał Katarzynę W. z Sosnowca za winną zabójstwa swojej półrocznej córki Magdy i wymierzył jej karę 25 lat więzienia. Będzie się mogła ubiegać o wyjście na wolność po 15 latach. Sąd uzasadniał, że oskarżona nie zasłużyła, jak chciała prokuratura, na dożywocie, ponieważ nie zabiła ze szczególnym okrucieństwem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: