Kamiński: Nie wybieram się ani do PO, ani do Parlamentu Europejskiego

Nie wybieram się ani do Platformy Obywatelskiej, ani do Parlamentu Europejskiego - powiedział w programie ?Minęła dwudziesta? w TVP Info europoseł Michał Kamiński. Polityk dodał, że jedyne miejsce, w którym widzi się w przyszłości, to polityka krajowa, ale nie będzie się próbował w niej utrzymać za wszelką cenę.

Kamiński mówił w programie m.in. o obecnych konfliktach wewnątrz PO. Jego zdaniem to one "niszczą Platformę". - W żadnej partii politycznej w Polsce, jak mamy już ponaddwudziestoletnią historię demokracji, konflikty wewnętrzne partii nie wychodziły na dobre. Żadnej. To był zawsze początek końca. I ja nie wiem, czy to nie jest początek końca Platformy - powiedział Michał Kamiński w TVP Info.

Pytany o swoją przyszłość w polityce, europoseł odpowiedział: - Do Platformy się nie wybieram i chociaż wielu mi to zarzucało, to nie zamierzam wstępować. Nie będę wstępował do tej partii, z całą pewnością.

Kamiński dodał też, że nie będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego. - Jeśli już w polityce, to w polityce krajowej - zaznaczył. - Ja bym nie chciał odchodzić z polityki, ale powiedziałem też sobie, że nie będę politykiem za wszelką cenę. Widzę, jak niektórzy desperacko chcą się utrzymać - podsumował.

Michał Kamiński był związany z PiS, jednak odszedł z partii w 2010 roku. Obecnie jest europosłem PJN. Jak powiedział w TVP Info, odszedł z partii Kaczyńskiego, ponieważ ten "postawił na politykę Macierewicza i Ziobry".

Więcej w serwisie tvp.info >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: