Protasiewicz: jutro jadę do prokuratury w Legnicy. A mógłbym nie jechać

Jacek Protasiewicz, europoseł PO, zapowiedział dziś w radiu ZET, że pojawi się jutro w prokuraturze w Legnicy na "rozmowie" ws. ujawnionych nagrań z lokalnego zjazdu Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że robi to, choć nie musi (chroni go immunitet). Powiedział jednak, że "nie czuje się dobrze" w związku z tzw. aferą taśmową.

- Jestem zaproszony do legnickiej prokuratury na rozmowę, czy miała miejsce korupcja. Jadę tam, mimo że mógłbym nie jechać, bo jestem chroniony immunitetem. Nie będę się za nim chronił - powiedział w Radiu ZET Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i szef dolnośląskich struktur PO, na temat ciągu dalszego afery wokół kupowania głosów uczestników zjazdu.

Nagrania tuż po zjeździe ujawnił "Newsweek". Lokalni działacze mieli przed głosowaniem umawiać się, jaką cenę może mieć głos na Jacka Protasiewicza. Stawką była np. praca w spółce KGHM.

Protasiewicz od początku podkreślał, że nic o tym nie wiedział. - Panowie prowadzą rozmowy, za które ja się wstydzę i ja się tłumaczę - stwierdził. Dodał również, że "nie czuje się dobrze" w związku z ujawnioną aferą taśmową.

Podkreślał jednak, że uważa, że powtórzenie zjazdu oznaczałoby dla niego jeszcze wyraźniejsze zwycięstwo nad Grzegorzem Schetyną (wcześniej wygrał przewagą jednego głosu - red.), ale Zarząd Krajowy partii zdecydował inaczej. - Decyzja zapadła, żeby przeciąć sprawę w sensie szkodliwości politycznej i ukarać wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za psucie wizerunku PO - mówił. Dodał, że nagrani działacze PO nie tylko nie posiadają wiedzy merytorycznej, to mają "mentalność LGOM", czyli Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego, gdzie zarobki są zdecydowanie wyższe niż średnie w Polsce. - Dziś stoją przed sądem partyjnym i ja mam nadzieję, że sąd będzie dla nich tak surowy, jak powinien być - stwierdził Protasiewicz.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach politycznych? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: