USA: Biskup zapowiada modlitwy i egzorcyzmy w odpowiedzi na legalizację małżeństw homoseksualnych

W przyszłym tygodniu gubernator stanu Illinois ma podpisać ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne. Na ten sam dzień amerykański biskup polskiego pochodzenia, Thomas Paprocki, zapowiedział ceremonię ?egzorcyzmów? w intencji odkupienia grzechów małżeństw tej samej płci - donosi CNN.

Biskup Paprocki twierdzi, że małżeństwa homoseksualne są "sprzeczne z bożym planem" i wszyscy katolicy, którzy wydają na nie pozwolenie, "są winni ciężkiego grzechu".

Duchowny ostro sprzeciwia się zmianom w prawie, jakie mają zostać podpisane przez gubernatora stanu Illinois 20 listopada. W związku z tym zaplanował ceremonię egzorcyzmów , która ma się odbyć tego samego dnia w Katedrze Niepokalanego Poczęcia w Springfield. Do udziału w niej Paprocki zaprosił księży oraz wiernych, pisząc w oficjalnym oświadczeniu, że legalizacja małżeństw osób tej samej płci to dzieło szatana i tak też powinna być traktowana.

Modlitwa o prawa gejów? Bluźnierstwo

Biskup Paprocki nie pierwszy raz głośno wyraża swój sprzeciw wobec legalizacji małżeństw homoseksualnych. W ubiegłym miesiącu w Katedrze Niepokalanego Poczęcia w Springfield wierni mieli się spotkać na modlitwie różańcowej w intencji poparcia postulatów gejowskich. Duchowny nazwał zapowiedź takiego spotkania bluźnierstwem i świętokradztwem i zaznaczył, że nie wpuści do świątyni osób jawnie popierających takie związki.

"Ponieważ Jezus jasno nauczał, że małżeństwo, które stworzył Bóg, jest świętą instytucją między mężczyzną i kobietą (zob. Mt 19, 4-6 i Mk 10, 6-9) modlenie się w intencji jednopłciowych małżeństw powinno być uważane za bluźniercze i jako takie niedozwolone w katedrze" - podkreślił biskup Paprocki w specjalnym oświadczeniu. Przypomniał jednocześnie, że katedra i inne kościoły są zawsze otwarte dla osób, które chcą żałować za grzechy i prosić Boga o wybaczenie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: