Dymisja Nowaka. Tusk: Z żalem przyjmuję decyzję ministra

- Sławomir Nowak zachował się z klasą. Jak sam powiedział, zna zasady i reguły, jakie przyjęliśmy, kiedy rozpoczęliśmy współpracę - powiedział Donald Tusk. Premier poinformował, że przyjął dymisję ministra transportu.

- Kiedy prokuratura formułuje zarzuty wobec urzędnika państwowego, nie ma innego wyjścia - powiedział Donald Tusk, tłumacząc, dlaczego zdecydował się na przyjęcie dymisji Sławomira Nowaka. - Liczę na szybkie wyjaśnienie tej sprawy - dodał premier.

Donald Tusk zapowiedział, że minister transportu będzie "zmierzał do tego, by w tej sytuacji immunitet go nie chronił". - Mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy - stwierdził premier. - Chętnie powitam go znowu w tym samym miejscu - dodał.

Do czasu nominacji nowego ministra infrastruktury jego obowiązki będzie pełnił sekretarz stanu Zbigniew Rynasiewicz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce postawić Sławomirowi Nowakowi kilka zarzutów za złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych. Chodzi o niewpisanie do kilku oświadczeń zegarka wartego ponad 10 tysięcy złotych. Według prokuratury Nowak miał świadomość tego, że posiada przedmiot, który trzeba wpisać do oświadczenia majątkowego, a jednak tego nie robił.

Ponadto do Prokuratury Generalnej wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu dla ministra transportu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: