Halicki: Nowak powinien zrzec się immunitetu

- Myślę, że minister Nowak powinien, bo inaczej nie będzie mógł tego uczynić, poprosić Izbę o przychylenie się do tego wniosku [o uchylenie immunitetu - red.] właśnie celem wyjaśnienia tej sprawy - powiedział Andrzej Halicki w Polsat News. Tak polityk PO skomentował sprawę zarzutów dla ministra transportu w związku ze złożeniem fałszywego oświadczenia majątkowego.

Zdaniem posła Halickiego wniosek prokuratorski powinien być rozstrzygnięty tak, by nie było żadnych wątpliwości. - Osoba publiczna nie może się zasłaniać immunitetem w takiej kwestii, tak uważam - powiedział w Polsat News polityk.

Pod koniec kwietnia "Wprost" napisał, że minister transportu w ciągu ostatnich dwóch lat nosił zegarki warte w sumie 70 tys. zł. Autorzy artykułu twierdzili, że Nowak wymienia się zegarkami z biznesmenem Piotrem Wawrzynowiczem.

W wyniku publikacji prokuratura wszczęła śledztwo ws. złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra. Prokurator poinformował, że chodziło o "nieujawnienie w oświadczeniu majątkowym posiadania zegarka o wartości powyżej 10 tys. zł i leasingowania samochodu volvo. Zawiadomienie do prokuratury złożył poseł Solidarnej Polski". Sprawę powierzono wówczas do prowadzenia CBA.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: