Sikorski do Bosaka na Twitterze: "To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać"

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się do jednego z liderów Ruchu Narodowego na Twitterze: "To przez harce waszych łysych pał Polska ma za co przepraszać. A wy macie za co przepraszać Polaków". Chodzi o incydenty pod rosyjską ambasadą w czasie Marszu Niepodległości. Wpis został dodany dzisiaj rano. Sikorski przebywa teraz z kilkudniową wizytą w Indiach.

Dyskusja zaczęła się od wyznania Krzysztofa Bosaka: "Zgoda, że Marsz Niepodległości nie był jeszcze doskonały. Ale był lepszy niż rok temu. A Polska z Marszem jest lepsza, niż gdy go nie było". Odpowiedział mu publicysta "Gazety Prawnej" Robert Zieliński: "Zyskiem jest to, że świat zna obrazki z palących się ambasad na najdzikszym wschodzie oraz z Polski? Powinieneś za to płacić".

Bosak stwierdził, że "świat ma w poważaniu nasze marsze i interesuje się tym tyle samo, co my utarczkami na innych peryferiach", co zdenerwowało ministra Sikorskiego:

W następnym wpisie szef MSZ dodał też, że "nawet tu, w Indiach, zauważono ekscesy naszych nacjonalistów. Pseudopatrioci ponownie zaszkodzili wizerunkowi Polski".

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości doszło do burd m.in. w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej; spłonęła budka wykorzystywana przez policjantów ochraniających placówkę. Na teren ambasady rzucono petardy i race. Do zamieszek doszło przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej. Na pl. Zbawiciela podpalono instalację artystyczną "Tęcza". Zniszczono kilka samochodów, powybijano szyby, wyrwano znaki drogowe.

Zobacz też: Płonie budka przy ambasadzie Rosji

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: