Donald Tusk: Mam pełne zaufanie do ministra Sienkiewicza. Burdy to kompromitacja opozycji

- Policja działała profesjonalnie, mam pełne zaufanie do ministra Sienkiewicza. Burdy to kompromitacja opozycji, która wyhodowała tego typu emocje - powiedział w rozmowie z RMF FM Donald Tusk.

Premier podkreślił, że za wydarzenia podczas Marszu Niepodległości nie obwini szefa MSW. - Znacie państwo te historie: kowal zawinił, a powiesili Cygana! Nie będę na takie oczekiwania reagował pozytywnie - powiedział, dementując przypuszczenia o ewentualnej dymisji ministra.

Policja działała profesjonalnie

- Nie zgadzam się stanowczo z oskarżaniem policji o to, że ktoś podpala płot i budkę z policjantem, a później rzuca race na teren obcej ambasady. Policja wykonuje swoje obowiązki, swoją służbę, najlepiej, jak potrafi, i w sposób kompetentny - powiedział premier. Zaznaczył, że jego zdaniem policja działa w sposób w pełni profesjonalny.

Kto odpowiada? Opozycja

Zdaniem Donalda Tuska za zamieszki podczas Marszu Niepodległości odpowiada opozycja, która podtrzymuje w młodych ludziach negatywne emocje i prowadzi do ich eskalacji. - Czy jesteśmy za tym, by wmawiać młodym ludziom, że Polska jest państwem podległym, gdzie każdy ma chwycić za kamień i butelkę z benzyną, by walczyć o niepodległość? - ocenił szef rządu.

Więcej w RMF24

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: