"Arogancja, ignorancja i indyferentyzm moralny" - Kongres Kobiet oburzony słowami ks. Bochyńskiego

"Domagamy się, by władze kościelne zaczęły wreszcie reagować na te oburzające wypowiedzi" - pisze w oświadczeniu przesłanym przez Kongres Kobiet prof. Magdalena Środa. Odnosi się tym samym do kolejnych skandalicznych słów jednego z duchownych nt. pedofilii.

Prof. Środa w oświadczeniu odnosi się do ks. Bochyńskiego. Duchowny w rozmowie z lokalnym portalem Epiotrkow.pl stwierdził, że zna dzieci, które w poszukiwaniu zaspokojenia swojego życia intymnego same wchodziły dorosłym do łóżek zna dzieci, które w poszukiwaniu zaspokojenia swojego życia intymnego same wchodziły dorosłym do łóżek . Na te słowa księdza oburzyli się przedstawiciele prawicy, przedstawiciele fundacji "Nie lękajcie się", kuria , a nawet - prokuratura .

"Kongres Kobiet wyraża oburzenie kolejną skandaliczną wypowiedzią katolickiego księdza dotyczącą krzywdy, jaką rzekomo dzieci same sobie wyrządzają" - czytamy w oświadczeniu Kongresu Kobiet. Jak pisze w nim prof. Środa - to kolejna "skandaliczna wypowiedź księdza katolickiego dotycząca przerzucania odpowiedzialności za pedofilię na dzieci".

Poniżej publikujemy całe oświadczenie.

"Domagamy się..."

"Kongres Kobiet wyraża oburzenie kolejną skandaliczną wypowiedzią katolickiego księdza dotyczącą krzywdy, jaką rzekomo dzieci same sobie wyrządzają ("dzieci same wchodziły do łóżek (...) i szukały spełnienia").

Oburza nas arogancja, ignorancja i indyferentyzm moralny. Są to cechy szkodliwe u każdego człowieka, zwłaszcza zaś u ludzi posiadających władzę i autorytet.

Domagamy się, by władze kościelne zaczęły wreszcie reagować na te oburzające wypowiedzi. Domagamy się również podjęcia rzeczywistej walki z ogromnym problemem, jakim jest pedofilia.

W imieniu Kongresu Kobiet,

prof. Magdalena Środa"

Więcej o: