"Piękny moment". Papież błogosławi mężczyznę ze zdeformowaną przez chorobę twarzą [ZDJĘCIE]

Niesamowite zdjęcie papieża całującego mężczyznę z twarzą zniekształconą przez nerwiakowłókniakowatość zachwyciło internautów. Do spotkania doszło w ramach wczorajszej audiencji na placu Świętego Piotra.

Nerwiakowłókniakowatość to choroba genetyczna, cechująca się m.in. występowaniem na ciele licznych, niezłośliwych nowotworów, które często znacząco zniekształcają wygląd. Chorzy są przez to często dyskryminowani.

Jak pisze "Catholic News Agency", po wczorajszej audiencji na placu Świętego Piotra papież Franciszek jak zwykle błogosławił wiernych. Wśród nich zauważył chorego na nerwiakowłókniakowatość mężczyznę. Podszedł do niego, pobłogosławił go, przytulił i ucałował w obsypaną guzami głowę, co uchwycili fotoreporterzy.

Zdjęcie zamieszczone na Twitterze Time.com. Tygodnik nazywa je "pięknym momentem".

Komentatorzy uchwyconego na zdjęciu gestu Franciszka zwracają uwagę na ciepło oraz serdeczność, jaką cechuje się papież. Nie jest to jednak pierwsze tego typu zachowanie Franciszka: wielokrotnie skracał on dystans między sobą a wiernymi, m.in. myjąc stopy więźniom, samodzielnie wykonując rozmowy telefoniczne w najprostszych sprawach oraz zapraszając lokalnych bezdomnych na obiad na placu Świętego Piotra.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: