Pirat drogowy z GITD zarobił 35 punktów w 12 minut. Inspekcja: Skandaliczne zachowanie. Poniesie konsekwencje [WIDEO]

Kierowca busa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD), w krótkim czasie złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Jeden z internautów nagrał jego wyczyny i wrzucił do sieci. - Ustaliliśmy już, kto kierował pojazdem. Jego zachowanie było skandaliczne. W stosunku do pracownika zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Alvin Gajadhur, rzecznik GITD.

Służba powołana do kontroli samochodów ciężarowych, ostatnio wyposażona w dodatkowe uprawnienia, w tym do kontroli prędkości, tym razem nie ma powodów do dumy. Członek Stowarzyszenia Prawo na Drodze był świadkiem, jak kierowca oznakowanego samochodu ITD na drodze krajowej nr 12 pędzi na złamanie karku.

Świadek wrzucił nagranie na YouTube.com. Wkrótce informacja o zachowaniu pracownika GITD dotarła do samej Inspekcji. - Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się o tym nagraniu. Zachowanie kierowcy było skandaliczne, dlatego dzisiaj od rana natychmiast zajęliśmy się sprawą - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Gajadhur.

Rzecznik GITD przyznał, że Inspekcji już udało się namierzyć pirata drogowego. Teraz zostanie w stosunku do niego w trybie pilnym wszczęte postępowanie dyscyplinarne. - Biuro Spraw Wewnętrznych GITD przeprowadzi także osobne czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem - dodał Gajadhur.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: