Nowy biurowiec przy pl. Zamkowym. "Wprost": Pozwolenie wydała matka architekta

"Ruszyła najbardziej kontrowersyjna inwestycja w Warszawie, czyli budowa biurowca przy placu Zamkowym. Budynek projektował architekt, zgodę na budowę wydała jego matka, urzędniczka. Zrobiła to z upoważnienia prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz", podaje "Wprost".

Chodzi o prestiżową lokalizację przy Senatorskiej około 80 metrów od Kolumny Zygmunta. Jednym z współtwórców biurowca za 130 mln zł jest architekt Bartosz Naperty. Jak podaje tygodnik, projekt budowlany zatwierdziła i wydała pozwolenie na budowę jego matka Jolanta Zdziech-Naperty, która jest naczelniczką wydziału architektury i budownictwa na warszawskim Śródmieściu. Bez jej decyzji inwestycja nie mogłaby się rozpocząć.

Tygodnik opisuje, że Naperty, jeszcze w pierwszej połowie października, chwalił się projektem biurowca na internetowej stronie swojej pracowni architektonicznej. Wiadomości jednak zniknęły.- Nie wiem, dlaczego tej informacji już nie ma. Może zniknęła przy jakichś zmianach na stronie? - mówi tygodnikowi Bartosz Naperty.

Z kolei Jolanta Zdziech-Naperty nie informowała przełożonych, że współtwórcą koncepcji architektonicznej budynku jest jej syn. - Nie robiłam tego. Nie było takiej potrzeby - mówi tygodnikowi. I wskazuje, że rola jej syna w tym projekcie nie była kluczowa.

Czytaj na Wprost.pl>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: