Gowin: Obecny Tusk jest jak Miller z okresu afery Rywina. Sprzeciwiajcie się temu

- Ostatnie smutne i wstydliwe wydarzenia na Dolnym Śląsku, ale także w innych regionach, tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja decyzja była słuszna - pisze Jarosław Gowin. Poseł niezrzeszony w liście otwartym do byłych kolegów partyjnych, zarzuca Donaldowi Tuskowi, że jest ?jak Miller z okresu afery Rywina?.

- Zostaliśmy oszukani. Platforma Obywatelska powstała po to, by z patologiami życia partyjnego walczyć, a dziś je udoskonala. Donald Tusk kiedyś deklarował, że chce walczyć z klasą próżniaczą, a dziś jest jej patronem. Dziś do pokoju Renaty Beger nie wstydziłby się wejść któryś z jego wysłanników - pisze na swojej stronie internetowej Jarosław Gowin w liście otwartym do członków Platformy Obywatelskiej.

Tusk jest jak Miller

Jarosław Gowin przypomina początki PO i deklarację towarzyszącą powstaniu partii. - Deklaracja podkreślała, że "państwo Millera" lekceważy prawa obywateli i jest zawsze gotowe do nakładania dodatkowych obciążeń podatkowych tym, którzy najwięcej pracują i zatrudniają innych ludzi. Sprzeciw wobec patologii "państwa Millera" był powodem, dla którego ja i wielu z Was zdecydowaliśmy się zaangażować w politykę - pisze.

Jego zdaniem PO jest dziś w tym samym miejscu, w którym wówczas był SLD. - Obecny Tusk jest jak Miller z okresu afery Rywina. Nie dziwię się, że mówi się o ich przyszłym sojuszu - twierdzi Gowin.

Wierzę, że jeszcze będę z Wami współpracował

- Jestem przekonany, że w Platformie jest bardzo wielu ludzi uczciwych, przywiązanych do idei założycielskich PO, ludzi, których oburzają praktyki "państwa Tuska". Wzywam Was, abyście się tym praktykom otwarcie sprzeciwili - pisze Jarosław Gowin i deklaruje chęć współpracy z tymi, którzy - podobnie jak on - nie zgadzają się z obecną polityką PO i sytuacją w partii.

- Wierzę, że z wieloma z Was - wieloma bezinteresownymi, oddanymi sprawom Polski działaczami Platformy - będę jeszcze w przyszłości współpracował - podsumowuje swój list.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: