Bali: podczas sadzenia kawy znalazł sarkofag sprzed dwóch tysięcy lat

Niezwykłe odkrycie archeologiczne na Bali. Podczas sadzenia kawy jeden z rolników znalazł sarkofag. Archeolodzy wstępnie ocenili, że zabytek ma ponad dwa tysiące lat - informuje serwis Indonesia Headlines.

Dwumetrowej długości kamienny sarkofag został znaleziony w Pupuan, w zachodniej części Bali. Rolnik, który natrafił na zabytek, przygotowywał właśnie pole pod plantację kawy.

Kamienna trumna ma ponad dwa tysiące lat

Sarkofag znaleziony w ziemi ma dwa metry długości i metr szerokości. Kształtem przypomina kamienną trumnę. Archeolodzy wstępnie ocenili, że zabytek ma ponad dwa tysiące lat. Wszystko wskazuje na to, że sarkofag został wykorzystany do pochówku osoby publicznej, trudno jednak określić, dla kogo dokładnie był przeznaczony.

Tego typu obiekty były już znajdowane w prowincji Tabanan. Na pierwszy sarkofag natrafiono w 1930 r. podczas budowy drogi.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: