Leon urodził się bez palców. Jego ojciec nie miał pieniędzy na protezę, więc wydrukował ją w drukarce 3D. Działa! [WIDEO]

Dwa lata temu Paul McCarthy zaczął szukać niedrogiej, ale działającej protezy dla swojego syna, który urodził się bez palców. Z pomocą przyszła technologia - zamiast kilkudziesięciu tysięcy dolarów McCarthy wydał dwa tysiące i wydrukował synowi dłoń na drukarce 3D.

Proteza z drukarki 3D działa! Zobacz zdjęcia Leona >>>

Leon urodził się w 2001 roku. Gdy skończył 10 lat, jego ojciec postanowił kupić synowi protezę dłoni. Tu pojawił się problem - najprostszy model kosztuje bowiem kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Paul McCarthy znalazł w internecie projekt protezy stworzony przez wynalazców. Można było go wydrukować właśnie w drukarce 3D.

Ojciec Leona pobrał plik, kupił za dwa tysiące dolarów trójwymiarową drukarkę i wydrukował protezę dla syna. - To było niesamowite. Mogłem wreszcie podnieść ołówek czy butelkę - mówi 12-letni Leon.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: