Graś: Nie będziemy tkwić w zgniłych kompromisach. Stracimy większość - będą wybory

- Jeśli sytuacja w Platformie zostanie tak rozhuśtana, że rząd zamiast dalej zajmować się i koncentrować się na Polsce, będzie musiał się zajmować sytuacją wewnątrz partii, to naturalną konsekwencją są wcześniejsze wybory - powiedział Paweł Graś w TVN24.

- Konsekwencja może być tylko jedna i może być bardzo poważna - tak w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś ocenił obecną sytuację PO. Jego zdaniem możliwym scenariuszem są wcześniejsze wybory.

Jest tylko jedna alternatywa

- Na pewno to wszystko nie służy Platformie Obywatelskiej i strasznie nas to wkurza - powiedział Paweł Graś, komentując wydarzenia z Dolnego Śląska. Jak przyznał, zaskakuje go postawa Grzegorza Schetyny. - Jestem zaskoczony, dlatego że to zawsze był taki twardy zawodnik, a przede wszystkim patriota Platformy - powiedział Graś.

Rzecznik rządu zadeklarował też, że możliwym scenariuszem są wcześniejsze wybory. - Jeśli sytuacja zostanie na tyle rozhuśtana w Platformie Obywatelskiej, że rząd, zamiast dalej koncentrować się na Polsce, będzie musiał się zajmować sytuacją wewnątrz partii, to naturalną konsekwencją są wcześniejsze wybory. Zrobimy wszystko, żeby tego uniknąć. Premier zapowiedział bardzo wyraźnie, że jeśli koalicja straci większość, to jest tylko jedna alternatywa - nie będziemy tkwili w jakiś zgniłych kompromisach - podsumował Graś.

Taśmy prawdy

Problemy w PO zaczęły się od publikacji Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe". Dziennikarze Newsweeka dotarli do nagrania, na którym słychać, jak poseł PO Norbert Wojnarowski obiecuje jednemu z delegatów, Edwardowi Klimce, załatwienie stanowiska w KGHM; w zamian chce oddania głosu na Protasiewicza. Prokuratura Generalna podała we wtorek, że doniesienia medialne związane z domniemanymi nieprawidłowościami przy wyborze władz dolnośląskiej PO z urzędu analizuje Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

Więcej w TVN24

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: