Świadek o abp. Wesołowskim: To był człowiek seksualnie chory. Chodziło o coś więcej niż dzieci

- To był człowiek seksualnie chory. Tu chodziło o coś więcej niż dzieci, cokolwiek, co by zaspokoiło jego apetyt seksualny - mówi diakon Francisco Javier Occi Reyes zeznający w dominikańskiej prokuraturze ws. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. Do jego relacji dotarła TVP Info.

Diakon Francisco Javier Occi Reyes sam jest oskarżony o stręczycielstwo i molestowanie nieletnich. Obecnie przebywa w więzieniu. Współpracuje jednak z wymiarem sprawiedliwości i zeznaje ws. arcybiskupa Wesołowskiego.

- To był człowiek seksualnie chory. Tu chodziło o coś więcej niż dzieci, cokolwiek, co by zaspokoiło jego apetyt seksualny. Mówił mi, że miał pewien ulubiony i specyficzny typ upodobań. O tym mi opowiadał - mówił w dominikańskiej prokuraturze świadek.

Rzekoma ofiara: Poszliśmy do jego jeepa. Wziął komórkę, powiedział, żebym się masturbował

Dziennikarz TVP Info Piotr Krysiak, który był na Dominikanie, rozmawiał z dziećmi, które codziennie przychodzą na Bulwar Malecon na Dominikanie, gdzie nieletni oferują usługi seksualne. - Zobaczył, jak się kąpię. Zawołał mnie. Zapytał o imię. Dał mi 100 peso. Innego dnia poszliśmy do jego jeepa. Zatrzymał się, wziął komórkę, powiedział, żebym się masturbował. Zrobiłem to. Później zaczął mnie nagrywać. Podczas masturbacji zaczął mnie całować. Dał mi 1000 peso - relacjonował jeden z chłopców.

Diakon, który zeznaje ws. Wesołowskiego, opowiada, jak któregoś razu nagabywał jednego z chłopców, aby wziął udział w orgii seksualnej z udziałem duchownego. - Powiedział [abp Wesołowski - red.], że zainteresował się młodym białym chłopcem 15-16-letnim. Powiedział mi: podoba mi się ten chłopak, i zapytał mnie, ile mnie to będzie kosztować - opowiadał świadek.

Skandal pedofilski na Dominikanie

Skandal pedofilski z udziałem polskich duchownych na Dominikanie (abp. Wesołowskiego oraz ks. Wojciecha Gila ) wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała nuncjusza odwiedzającego miejsca w stolicy kraju znanego z prostytucji nieletnich.

Arcybiskup Wesołowski opuścił stanowisko nuncjusza apostolskiego na Dominikanie 21 sierpnia. Został odwołany przez papieża Franciszka w związku z oskarżeniami o pedofilię. Nieoficjalnie wiadomo, że od chwili odwołania z Dominikany abp Wesołowski przebywa w Rzymie i czeka na wyniki trwającego w Watykanie postępowania.

Więcej w portalu Tvp.info.pl >>

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: