Sikorski na Twitterze: Wstyd mi przed żoną za antysemickie komentarze moich rodaków

Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, udzieliła wywiadu portalowi Onet.pl. Pod rozmową pojawiły się agresywne i wulgarne komentarze, często o antysemickim wydźwięku. - Wstyd mi przed żoną za moich rodaków - napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych.

Niestety, nie mogę zalinkować mojego wywiadu dla dużego, polskiego portalu, bo komentarze pod nim sa wulgarne, seksistowskie i antysemickie - napisała na Twitterze Anne Applebaum.

Żona Radosława Sikorskiego odniosła się do swojej rozmowy z serwisem Onet.pl na temat książki "Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956", którą ostatnio wydała.

Rzeczywiście, pod wywiadem pojawiły się komentarze na temat "żydokomuny" i sugestie, żeby autorka zajęła się raczej sprawami Izraela, a nie Polski.

Sprawę skomentował też na Twitterze Radosław Sikorski. "Wstyd mi za moich rodaków" - napisał minister spraw zagranicznych.

Anne Applebaum to dziennikarka i publicystka "Washington Post". Ukończyła Yale, uczęszczała także do London School of Economics i uniwersytetu w Oksfordzie. Na przełomie lat 80. i 90. była korespondentką "The Economist" w Polsce. Za książkę "Gułag" dostała w 2004 roku Nagrodę Pulitzera.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: