PiS na prowadzeniu. Sensacyjny wynik Korwin-Mikkego [SONDAŻ]

PiS umacnia się na pozycji lidera. Na partię Kaczyńskiego chce głosować 35 proc. ankietowanych. Platformę Obywatelską chce poprzeć 27 proc. Jednak prawdziwą sensacją jest wynik Nowej Prawicy, która weszłaby do Sejmu według najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego dla ?Faktów" TVN.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 35 proc. ankietowanych, czyli o 5 punktów procentowych więcej, niż w sondażu z połowy września . PO z 27 proc. poparcia zanotowała wzrost o 2 punkty procentowe. W Sejmie znalazłoby się także SLD z 9-proc. poparciem. Twój Ruch uzyskał 7-proc. poparcie. A najbardziej zaskakujący jest wynik Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego z 5-proc. poparciem. W Sejmie zabrakłoby natomiast PSL.

Schetyna do rządu?

Pracownia pytała także o Grzegorza Schetynę, który przegrał w sobotę wybory szefa dolnośląskiej PO. Na pytanie, czy Schetyna powinien wejść do rządu, 41 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, a 39 proc. jest temu przeciwna.

Sondaż na zlecenie "Faktów" zrealizowała firma MillwardBrown SA na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych respondentów. Sondaż realizowany był od 25 do 26 października 2013 r.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: