Najnowszy sondaż: Co się stało w Smoleńsku? Polacy już nie wiedzą, komu wierzyć

Aż 45 procent Polaków nie wie, komu wierzyć w kwestii wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. 36 procent badanych przyznaje, że przekonują ich wyjaśnienia polskiej komisji Jerzego Millera. Parlamentarnemu zespołowi Antoniego Macierewicza wierzy 14 procent pytanych. Tylko 5 procent ankietowanych przekonuje raport MAK - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1.

Z najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla "Wiadomości" wynika, że Polakom coraz trudniej jest identyfikować się z konkretną wersją wydarzeń w Smoleńsku. Aż 45 procent ankietowanych przyznało, że nie wie, w czyje wyjaśnienia wierzyć. To o 11 punktów procentowych więcej niż w kwietniu. To wskazuje, że społeczeństwo jest coraz bardziej zdezorientowane.

Miller najbardziej wiarygodny

Za najbardziej wiarygodne uchodzą wyjaśnienia polskiej komisji Jerzego Millera, które przekonują 36 procent Polaków. Ich liczba jednak nieznacznie spadła, bo pół roku temu za tą wersją opowiadało się 39 procent badanych. Znacznie więcej zwolenników stracił zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. Jeszcze pół roku temu wierzyło mu 22 procent ankietowanych - dziś tylko 14.

Za najmniej wiarygodną uznawana jest rosyjska wersja wydarzeń w Smoleńsku znajdująca się w raporcie MAK. Przekonuje jedynie 5 procent badanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-24 października 2013 roku na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski metodą wywiadu telefonicznego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: