Niesiołowski: Prof. Kleiber gruntownie skompromitował PAN. Powinien zostać zdymisjonowany

- Prof. Michał Kleiber pomylił role. PAN nie jest od tego, żeby wchodzić w spory polityczne, tylko zajmować się nauką. Powinien zostać zdymisjonowany za to, że kompromituje instytucję, której szefuje - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Stefan Niesiołowski. Poseł PO stwierdził także, że jego zdaniem Antoni Macierewicz "zgłupiał zupełnie". - Trudno uwierzyć, że kiedyś to był w miarę rozumny człowiek - zaznaczył.

Niesiołowski komentował w programie Moniki Olejnik m.in. ostatnie "ustalenia" zespołu Antoniego Macierewicza ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Macierewicz był kiedyś moim kolegą, teraz zgłupiał zupełnie. Tylko on i pan Bóg wiedzą, czy udaje, cynicznie gra, czy wierzy w te wszystkie brednie. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś to był w miarę rozumny człowiek. Od momentu Wiesława Chrzanowskiego [upublicznienie w 1992 roku przez Macierewicza listy 64 agentów w Sejmie, w tym Chrzanowskiego - red.] on spikował i pikuje po dziś dzień - stwierdził poseł PO.

- Przecież komisja Macierewicza to jest nowa komisja Burdenki. Oni kłamią, Macierewicz ucieka się do jakichś niebotycznych bredni - dodał Niesiołowski.

"Profesor Kleiber pomylił role"

Poseł PO krytykował również prof. Michała Kleibera za pomysł zorganizowania konferencji dla naukowców zajmujących się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej (w ostatnich dniach szef PAN wycofał się z tego planu ). - Prof. Kleiber pomylił role. PAN nie jest od tego, żeby wchodzić w spory polityczne, tylko zajmować się nauką. Powinien zostać zdymisjonowany za to, że kompromituje instytucję, której szefuje, za to, że gruntownie skompromitował PAN - stwierdził.

- W jaki sposób kompromituje PAN? - pytała Olejnik. - W taki, że na czele tej instytucji stoi człowiek, który ma pomysły - delikatnie mówiąc - nieprzemyślane, nierozumne i bardzo szkodliwe dla Polski - odparł Niesiołowski.

Pytany o teorie przedstawione podczas II Konferencji Smoleńskiej, m.in. rozgotowane parówki jako dowód wybuchu, Niesiołowski uciął temat: - Czy takie coś w ogóle zasługuje na komentarz w poważnym programie? Przeczytaj relację z konferencji >>

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: