Opóźnienia na lotniskach. Poznańska Ławica we mgle, w Warszawie ewakuacja hali odlotów

Choć prognozy pogody zapowiadają ciepły dzień, mgła uziemiła kilka samolotów na lotnisku w Poznaniu. Napłynęła też nad lotnisko Chopina. Tu jednak przyczyną opóźnień była ewakuacja hali odlotów lotniska z powodu pozostawionego bez opieki bagażu.

Przez mgłę trzy samoloty wyleciały z opóźnieniem z poznańskiego lotniska Ławica. Wizz Air do Londynu Luton wystartował zgodnie z planem, ale lot do Monachium opóźnił się ponad godzinę. Podobny kłopot mieli pasażerowie udający się do Kopenhagi - informuje poznańska "Gazeta Wyborcza" .

Tymczasem w Warszawie opóźnienia - jak się okazało - wynikły z innych przyczyn. Na Twitterze lotnisko poinformowało, że konieczna była ewakuacja hali odlotów - z powodu pozostawionego bez opieki bagażu:

Informacje z Twittera Lotniska ChopinaInformacje z Twittera Lotniska Chopina Fot. Twitter

Choć poranek przywitał nas chłodem, to we wtorek na ogół będzie bardzo pogodnie . Jedynie w dzielnicach północno-wschodnich utrzyma się duże zachmurzenie. Na temperaturę powietrza nie będziemy narzekać. Słupek rtęci wskaże nawet 21 st. C we Wrocławiu. Najchłodniej będzie w pasie od Białegostoku po Gdańsk. Tam termometry wskażą około 15 st. C. Sprawdź szczegółową prognozę dla twojego miasta.

Więcej o: