Hofman o katastrofie smoleńskiej: W Polsce jest sekta, która wierzy w brzozę

- Dziś na pewno wiemy: ta cała teoria o brzozie została obalona - powiedział Adam Hofman na antenie TVN24. - Powinniśmy wezwać Donalda Tuska do reaktywacji komisji Millera. Bo pojawiły się nowe okoliczności - dodał rzecznik PiS.

Zdaniem Adama Hofmana w Polsce istnieje mnóstwo osób, które stanowią "sektę, która wierzy w istnienie tej cudownej brzozy". Poseł PiS w rozmowie z Moniką Olejnik stwierdził, że dla nich dzisiejsze rewelacje ekspertów z zespołu Antoniego Macierewicza, którzy twierdzą, że w Smoleńsku w ogóle nie było brzozy, w którą wg komisji Millera uderzył tupolew, to "rewelacyjna, przełomowa rzecz".

- Dziś na pewno wiemy: ta cała teoria o brzozie została obalona - stwierdził. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości dodał, że państwo powinno reaktywować komisję Millera. Dlaczego? - Bo pojawiły się nowe okoliczności - stwierdził.

- Tam na miejscu Putin z Tuskiem ustalili, że śledztwo będzie w Rosji - powiedział Hofman. - Dzisiaj i prokuratura, i Tusk, i Lasek, który jest jego ministrem od propagandy, i dziennikarze, którzy go bronią, będą utrzymywać, wbrew faktom z konferencji naukowej, że nic się nie stało - dodał. Jego zdaniem za katastrofę samolotu Lecha Kaczyńskiego odpowiedzialne są "działania osób trzecich".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: