Premier Tusk: "Przywita pięknie nas warszawski dzień:)". Graś: "Obserwowanie, komu puściły nerwy - bezcenne"

"Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień:)" - napisał na Twitterze premier Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników referendum w Warszawie. W równie dobrym humorze był rzecznik rządu: "Obserwowanie, komu wczoraj i dzisiaj puściły nerwy - bezcenne".

Około północy - gdy spadły kolejne prognozy mówiące o tym, że prezydent Warszawy nie zostanie odwołana - Donald Tusk skomentował wyniki na Twitterze. Cytując słowa piosenki Czesława Niemena "Sen o Warszawie". "Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień:)" - napisał premier.

W nocy wyniki skomentował także rzecznik rządu Paweł Graś - w równie dobrym nastroju. "Obserwowanie, komu wczoraj i dzisiaj puściły nerwy - bezcenne. Spokojnej nocy Warszawo" - napisał Graś.

Grasiowi mogło chodzić m.in. o wystąpienie Piotra Glińskiego w TVN24. Po tym jak padło pytanie "przegraliście?", Gliński nerwowo odparł: ''To referendum przebiegało w niesprzyjającej atmosferze. Mój głos w TVN był kłamliwie przedstawiany''.

Nie odwołano Hanny Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowa stanowisko prezydent Warszawy - tak wynika z badania exit poll przeprowadzonego przez TNS Polska dla stacji TVN. Choć ci, którzy wzięli udział w referendum w stolicy, w 95 proc. opowiedzieli się za odwołaniem prezydent, to referendum prawdopodobnie nie będzie wiążące. Sondażowo wzięło w nim udział tylko 26,8 proc. - do uznania go za wiążące zabrakło niewiele ponad 2 proc.

Zobacz wideo

Czytaj inne komentarze na Twitterze>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najważniejszych wydarzeniach? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: