Edward Łojek z zespołu Macieja Laska przeprasza Koła Gospodyń Wiejskich

- Takie zdjęcie możemy sobie pokazywać na spotkaniach z kołami gospodyń wiejskich - powiedział Edward Łojek, komentując w rozmowie z Gazeta.pl fotografie zaprezentowane przez Antoniego Macierewicza. Teraz przeprasza wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego wypowiedzią.

"W nawiązaniu do pisma Kół Gospodyń Wiejskich odnośnie mojego wystąpienia publicznego, oświadczam, że nie było moją intencją obrażenie osób zaangażowanych w prace tej organizacji. Jeżeli moja niefortunna wypowiedź została odebrana w ten sposób, pragnę serdecznie przeprosić. W poniedziałek przekażę list z wyjaśnieniami przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich i zrzeszających je Kółek Rolniczych" - napisał Edward Łojek w swoim oświadczeniu.

Do gospodyń lub do salek parafialnych

"Niefortunna wypowiedź" była komentarzem do kolejnej odsłony sporu między zespołami Antoniego Macierewicza i Macieja Laska. Szef zespołu parlamentarnego zaprezentował fotografie, które - jak twierdził - pochodziły z raportu MAK i były ukrywane przez rządową komisję.

To dramatyczna próba ratowania twarzy wobec faktów, które zostały przedstawione. Jeśli mamy zdjęcie, które jest efektem pracy w Photoshopie, to może sobie takie zdjęcia pokazywać na spotkaniach z kołami gospodyń wiejskich. Z całym szacunkiem dla gospodyń. Albo w salkach parafialnych. Jeśli Macierewicz ma jakieś dowody, to niech przedstawia je prokuraturze - powiedział Łojek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: