Referendum w Warszawie: wg Grasia "Hania naprawdę da się lubić i nie trzeba jej odwoływać"

- Ta żółta kartka, jaką jest referendum, dotarła do świadomości Platformy Obywatelskiej - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś w rozmowie z RMF FM. Rzecznik rządu dodał, że partia wyciągnęła wnioski i robi wszystko, żeby złą tendencję odwrócić.

Na początku rozmowy dziennikarz RMF FM odniósł się do wysłanego do warszawiaków do listu, w którym Hanna Gronkiewicz-Waltz zniechęca do udziału w niedzielnym referendum. "Dziś jedyny, kto się ucieszy z Waszego udziału w referendum, będzie Jarosław Kaczyński. Nie bez przyczyny namawia moich zwolenników, żeby wzięli w nim udział. Pamiętajcie, jeśli Jarosław Kaczyński Was do czegoś namawia, to na pewno nie jest to dobre dla mnie" - napisała prezydent Warszawy.

Na zarzut dziennikarza, że wszystko, co mówi PO w kampanii referendalnej, jest związane z PiS, Paweł Graś odpowiedział: - Ten list jest skierowany do zwolenników Hanny Gronkiewicz-Waltz, którzy sądzą, że pomogą jej, idąc na referendum i głosując na nią.

- Społeczna inicjatywa została ukradziona na ostatnim etapie przez Prawo i Sprawiedliwość - dodał Graś.

Rzecznik rządu uważa też, że referendum przysporzy tylko kłopotów warszawiakom. - Przyspieszone wybory generują tygodnie, jeśli nie miesiące chaosu. Niektóre są już na finiszu i naprawdę dobrze by było pozwolić dokończyć pani prezydent tę kadencję i rozliczyć ją za rok. Najbardziej komfortowe dla mieszkańców Warszawy będzie pozostawienie pani prezydent.

"Prezydent wykorzysta ostatni rok"

Graś uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy po odwołaniu prezydent Warszawy rozpisane zostaną przedterminowe wybory, czy do miasta wprowadzony będzie komisarz. - Warszawiacy wszystkiego dowiedzą się od premiera, już po wynikach referendum - zadeklarował Graś.

Nie dowiedzieliśmy się też, czy Gronkiewicz-Waltz w przypadku pozostania na stanowisku będzie się ubiegać o trzecią kadencję. - Jestem przekonany, że ten rok zostanie przez nią wykorzystany, żeby pokazać warszawiakom, że te lata, przez które tutaj pracowała, nie zostały zmarnowane i Warszawa wygląda dziś inaczej - obiecał Graś.

Wieczór referendalny na żywo w Gazeta.pl: w niedzielę zapraszamy na relację na żywo, w niej wyniki, reakcje polityków i gorące komentarze. Tuż po zakończeniu głosowania, o 21.00, podamy wyniki exit polls, a potem - wstępne wyniki PKW. Nasi reporterzy będą w sztabach Piotra Guziała i największych partii, gdzie zbiorą dla Was reakcje polityków. Gorący wieczór polityczny w Gazeta.pl w niedzielę po 20.00 - zapraszamy!

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: