Cejrowski atakuje portal Karnowskich i broni Dorotę Wellman

Wojciech Cejrowski przeżegnał się na wizji, co wg serwisu wPolityce.pl miało nieprzyjemnie zaskoczyć prowadzącą Dorotę Wellman. ?Mało nie spadła z krzesła. Najwyraźniej nie po drodze jej z podróżnikiem? - napisało w Polityce.pl. Zdaniem Cejrowskiego portal przesadził i zachował się nieelegancko wobec prezenterki TVN.

Cejrowski odwiedził program Doroty Wellman i Marcina Prokopa w ostatni poniedziałek. Ich rozmowa poświęcona była obowiązkowym szczepieniom, którym Cejrowski jest przeciwny. Swoją wizytę rozpoczął od przeżegnania się, co wg autorów wPolityce.pl wywołało konsternację u prowadzącej. "Najwyraźniej nie po drodze jej z podróżnikiem" - podsumowało wPolityce.pl. Portal braci Karnowskich zasugerował też, że Cejrowski od tego momentu dystansował się od Wellman. Dowodem miało być to, że w trakcie rozmowy przeszedł z "ty" na oficjalną formę.

"Nie sądzę, by Dorota była zaskoczona, że robię znak Krzyża przed robotą - widziała to w moim wykonaniu wielokrotnie. Zawsze przed każdym występem czy to w "Podróżach z żartem", czy w "DDTVN" , zawsze dokądkolwiek mnie zapraszała jako swego gościa. Dlaczego więc zagadnęła o to wczoraj? Dlatego, że zna się na swojej robocie i wiedziała, że gdy kamery skierowane są na nią, to mnie wówczas nie widać na ekranie i Widzowie nie będą wiedzieć, co zrobiłem. Jej pytanie spowodowało, że przełączono kamery na mnie i znak Krzyża załapał się na wizję" - wyjaśnił Cejrowski na swojej stronie internetowej.

"WPolityce.pl zachowuje się nieelegancko wobec niewiasty"

Odniósł się też do rzekomego dystansowania się do prowadzących. "Przechodzenie z TY na PAN jako dowód dystansowania się Doroty wobec mnie to kolejna nadinterpretacja. Z Dorotą jesteśmy per TY od wielu lat, a przechodzenie w rozmowie na PAN jest pewną figurą retoryczną, żartem stylistycznym. Sam to stosuję wobec moich najbliższych przyjaciół, robi to od lat w radiu Wojciech Mann wobec osób, o których wszyscy wiemy, że są kumplami Manna. Robili to Starsi Panowie w swoim Kabarecie. Taka figura stylistyczna i nic więcej" - napisał publicysta.

Dodał też, że wPolityce.pl "przesadza i zachowuje się nieelegancko wobec niewiasty" i że choć Dorota Wellman "ma okropne poglądy w tych sprawach, które nas różnią, ale jednocześnie jest wobec moich poglądów zawsze uczciwa, honorowa, a wobec mnie serdeczna".

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: