[WASZE RADY] Rosół z kury najlepszy na grypę, na przeziębienie - grzane piwo z miodem

Temperatura za oknem coraz niższa, a kolejki do lekarzy coraz dłuższe - sezon przeziębień w pełnym rozkwicie. Wczoraj pytaliśmy doktora Pawła Grzesiowskiego o to, jak uniknąć przeziębienia i w jaki sposób skutecznie wyleczyć jego pierwsze objawy. Dzisiaj publikujemy Wasze rady, którymi dzieliliście się w komentarzach pod wywiadem ze specjalistą.

Rady lekarza oraz jego komentarz do popularnych mitów dotyczących leczenia przeziębienia przeczytacie w wywiadzie w ramach cyklu "A jak jest naprawdę?" >>>

Poniżej zaś pięć sposobów na przeziębienie, które zamieściliście w komentarzach:

1. Grzane piwo plus miód i do łóżka.

Internauta ~~zibi_zd podzielił się sposobem zapożyczonym od znajomego specjalisty: "Mój kolega lekarz Piotr leczy się przy pomocy grzanego piwa (1 L - nie może się zagotować) z czterema, pięcioma łyżkami prawdziwego miodu + 3 Aspiryny Bayera. Trzeba to wypić tak szybko, jak tylko się da (mam na myśli temperaturę piwa) i do wyrka. Za 2 h trzeba zmienić pidżamę, bo gwarantuję wam, że będzie mokra. Sam wiele razy tak się leczyłem" - napisał.

Podobną radę ma ~~ jerzysm42: "Butelka piwa, kielich gorzały, pół szklanki soku malinowego albo łyżka miodu. Zmieszać, pogrzać, wypić gorące i pod pierzynę. Po kilku zmianach piżamy poleżeć przez co najmniej dobę".

2. Prosta profilaktyka.

"Trzeba pić tran codziennie i nie będziesz chorować. To proste :)" - radzi ~~rowerek2010.

3. Witamina C, ale w dużych dawkach.

"Mogę potwierdzić skuteczność megadawek witaminy C. Kilkunastu gramów na dobę nie przerabiałem, ale kilka potrafiło już wyszarpać z rozpoczynającej się infekcji. IMHO ważne, by zadziałać na samym początku, przy pierwszych nieśmiałych objawach. Jeżeli infekcja się rozszaleje, to myślę, że nawet wiadro wit. C nie pomoże" - radzi ~~ dark.writer.

"Witamina C może zdziałać cuda, ale w megadawkach, po kilka, kilkanaście gramów na dobę" - potwierdza ~~head-cancer.

4. Na gardło najlepszy czosnek, na grypę - rosół z kury.

"Infekcje wirusowe najczęściej dotyczą gardła. Czosnek, przechodząc przez gardło, skutecznie je odkaża. Lepiej nawet niż płukanie solą. Eliksir z gorącego mleka, masła, miodu i czosnku jest naprawdę skuteczny" - pisze ~~ wawiak80.

Sposób na chore gardło podaje też ~~ bog_makaron: "Najlepszy syrop na kaszel: siekamy czosnek i cebulę, zalewamy warstwami miodem. Sok puszcza po 2-3 godzinach. Polecany szczególnie charczącym tygodniami dzieciom. Rosół z kury najlepszy na grypę. Potwierdziły to badania amerykańskie".

5. Unikajmy kontaktu z nosicielami wirusów.

"Nie przemieszczać się środkami komunikacji publicznej, a wirucha nie złapiemy" - radzi ~~kodzobrazka. Podobną radę ma g.r.a.f.z.e.r.o: "Nosicielami wirusów są ludzie - unikając ludzi, unikamy zagrożenia. Przejście z transportu publicznego do własnego auta potrafi drastycznie obniżyć ilość infekcji na rok".

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: