Kryptonim "Czyste Drogi" - radiowozy stają przy prostytutkach, żeby odstraszyć klientów

"Czyste drogi" - taki kryptonim ma nosić ogólnopolska akcja prowadzona właśnie przez policję, a wymierzona w prostytutki. W miejscach gdzie stoją kobiety od kilku tygodni ustawiają się też patrole policji.

Przy zjazdach z S3 do Szczecina jest kilka miejsc, gdzie można spotkać kobiety uprawiające prostytucję. Miejsca te są ostatnio dodatkowo oznakowane... patrolami policji, co ma zniechęcać potencjalnych klientów. Akcja "Czyste Drogi" przynosi efekty. - Kiedyś było tu pełno dziewczyn, dzisiaj stoimy tylko we dwie, nie dają na spokoju - mówi wyraźnie zdenerwowana jedna z pań.

Podziękowania... przyjęte

Patrole policji faktycznie sprawiły, że biznes już się tak nie kręci. Prostytutki w końcu przy zjeździe z S3 Szczecin - Kijewo powiesiły obwieszony wibratorami transparent z hasłem: "Dziękujemy komendantowi policji za ochronę - panie".

Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, podkomisarz Przemysław Kimon, w rozmowie z TOK FM przyjął podziękowania od pań. - Ale dalej swoje działania będziemy prowadzić - zaznaczył. - W żaden sposób nas to nie zniechęca, jest to dla nas sygnał, że nasze działania doskwierają tym osobom, czyli idą w dobrym kierunku - kwituje rzecznik.

Nie zakazana, ale w oczy kole

Prostytucja nie jest w Polsce zakazana. - A my nie ścigamy prostytucji - przekonuje rzecznik komendanta. - My ścigamy przestępstwa okołoprostytucyjne: sutenerstwo, zbieranie haraczy, handel ludźmi czy wreszcie wykroczenia polegające na zaśmiecaniu lasu - wymienia Kimon.

Policjanci, którzy są zmuszeni codziennie po kilka godzin patrolować te same okolice, nie chcą wypowiadać się do mikrofonu. Poza nim przyznają, że woleliby zajmować się innymi sprawami. - Oni robią to, co muszą, co im góra karze, więcej nie powiem, bo nie chcę się nikomu narazić - ucina jedna z prostytutek. Jej obawy mogły być uzasadnione, policjanci z radiowozu obok widzieli, że rozmawia z reporterem.

Transparent z drzew już zniknął, policja wezwała na miejsce leśniczego, który go ściągnął, a funkcjonariusze go zabezpieczyli... wraz z wibratorami.

Więcej o: