CBA w siedzibie instytucji odpowiedzialnej m.in. za fotoradary

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego są w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, gdzie prowadzą przeszukania - dowiedział się Dziennik.pl.

CBA współpracuje z wydziałem Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, który prowadzi swoje śledztwo.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego odpowiedzialny jest m.in. za budowę sieci fotoradarów na drogach. Zajmuje się też kontrolą ciężarówek i autokarów, ochroną środowiska naturalnego w związku z ruchem samochodowym czy przeciwdziałaniem zagrożeniom korupcyjnym związanym z ruchem drogowym.

Jak zaznaczył Waldemar Tyl z prokuratury apelacyjnej, śledztwo prowadzone jest "w sprawie", a nie przeciwko. Obecnie zabezpieczane są dokumenty konieczne do prawidłowego jego przebiegu. Dochodzeniem objęte są także notowane na giełdzie firmy informatyczne.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: