Palikot: Macierewicza wsadzimy do więzienia. Jego raport spowodował śmierć agentów WSI

- Wsadzimy Antoniego Macierewicza do więzienia - zapowiedział w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot. Tłumaczył, że raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, który przygotował Macierewicz, doprowadził m.in. do śmierci współpracowników polskiego wywiadu. - Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób, które mają tego typu wiedzę - zapewnił Palikot.

Gościem Poranka Radia TOK FM był dziś Janusz Palikot. - Nie boi się pan, że będzie się panu odbijała czkawką współpraca z PiS przy referendum w Warszawie? - pytał szefa Ruchu Palikota Tomasz Sekielski. - Nic podobnego - zaznaczył lubelski polityk. I zapowiedział: - Wsadzimy Macierewicza do więzienia. Jego raport w sprawie WSI, w którym znajdowały się dane różnych osób, według naszej najlepszej wiedzy spowodował różne konsekwencje, w tym śmierć współpracowników polskich służb wywiadowczych na terenie byłego Związku Radzieckiego - mówił Palikot.

"Wskażemy pięć osób, które mają tę wiedzę"

- Ma pan dowody? - pytał Sekielski. - Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób w Polsce, które mają tego typu wiedzę. One nie są w stanie udzielić informacji komisji służb specjalnych tak długo, jak nie zostaną zwolnione z tajemnicy służbowej. A mogą to zrobić prezydent, premier lub minister obrony narodowej - tłumaczył Palikot. I podkreślił, że chce zwrócić się do tych urzędników o zwolnienie informatorów z tajemnicy. - Zobaczymy, jaka będzie decyzja - stwierdził.

W opublikowanym w 2006 roku raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych znalazły się nazwiska współpracowników służb, które według komisji likwidacyjnej i jej szefa Antoniego Macierewicza działały nielegalnie. Niedawno ujawniono , że odszkodowania i przeprosiny pomówionych w raporcie kosztowały podatników blisko milion złotych.

Więcej o: