"1 godzina dla Polski" - konwencja Gowina w Krakowie. Wesprą go Wipler i PJN?

Na dzisiejszej konwencji Jarosław Gowin przedstawi swój nowy pomysł nazwany 1godzina.pl - informuje portal 300polityka.pl. Były polityk Platformy Obywatelskiej chce zbudować ruch wokół haseł pracy dla Polski przez jedną godzinę w tygodniu

Jak pisze 300polityka.pl , Gowin swoją propozycję opiera na pomyśle Rafała Ziemkiewicza, którą ten opisał w książce "Myśli nowoczesnego Endeka" .

"Gdybym miał formułować i upowszechniać jakieś polityczne wezwania, upowszechniłbym jedno, następujące: oddaj Ojczyźnie cztery godziny w tygodniu" - przypomina 300polityka. Gowin, chcąc uniknąć bezpośredniego odwołania do Ziemkiewicza, wybrał skromniejszą propozycję jednej godziny "pracy dla Polski".

Zobacz wideo

Konwencja w Krakowie

Spotkanie byłego ministra sprawiedliwości z sympatykami zaczęło się w Krakowie dziś w samo południe. Program Gowina opiera się na pięciu głównych punktach : Praca. Silne polskie przedsiębiorstwa to silna Polska. Rodzina. Dobro rodzin to dla polityków najważniejszy drogowskaz. Wolność. Kochamy wolność, bo nie boimy się odpowiedzialności. Tradycja. Tradycja jest kapitałem, na którym budujemy naszą przyszłość. Solidarność. Od naszego codziennego zaangażowania zależy przyszłość nas wszystkich.

Relacja z konwencji dostępna na Twitterze

Więcej o: