George Bush Senior był świadkiem na ślubie pary lesbijek

Uroczystość odbyła się w stanie Maine, gdzie śluby osób tej samej płci są legalne od grudnia 2012 r. George Bush Senior razem ze swoją żoną Barbarą wzięli udział w ślubie swoich wieloletnich przyjaciółek.

- Świadek zatwierdza nasze małżeństwo - napisała na swoim profilu na Facebooku Helen Thorgalsen pod zdjęciem, na którym były prezydent Stanów Zjednoczonych podpisuje się pod dokumentami legalizującymi jej związek z partnerką Bonnie Clement.

Czterdziesty pierwszy prezydent USA jest mocno związany z nadmorskim miasteczkiem Kennebunkport. Obie kobiety prowadzą w tym mieście swój sklep. Dziennikarze agencji AP próbowali namówić je na komentarz, ale kobiety wyjechały w podróż poślubną do Europy i nie odpowiadają na maile. Thorgalsen zamieściła na Facebooku artykuł opisujący ceremonię, komentując go słowami: "How cool is this?".

Kiedy Bush Senior był prezydentem, małżeństwa gejowskie nie były wielką polityczną sprawą, jak jest dzisiaj. Jego syn George W. Bush sprzeciwiał się legalizacji tych związków, w przeciwieństwie do żony Laury. Dziennikarze wspominają także, że córka byłego wiceprezydenta Dicka Cheneya otwarcie przyznaje się do swojej homoseksualnej orientacji.

Jego brat Jeb Bush, były gubernator Florydy i potencjalny kandydat na prezydenta, powiedział, że o legalizacji małżeństw homoseksualnych każdy stan powinien zadecydować osobno. Podczas wystąpienia w czerwcu br. stwierdził jednak, że naród powinien wspierać "nietradycyjne związki".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!