Turysta, który zaginął na Kazbeku, nie żyje. Nie wiadomo, co stało się z jego kolegami

- Gruzińscy ratownicy znaleźli ciało prawdopodobnie jednego z polskich turystów zaginionych na górze Kazbek na Kaukazie - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl konsul RP w Tbilisi Arkadiusz Kłębek. Ciało mężczyzny znajdowało się na wysokości około 4 tys. metrów. Nadal trwają poszukiwania dwóch innych Polaków, którzy uczestniczyli w wyprawie.

Informację o znalezieniu ciała turysty jako pierwsze podało Radio RMF FM.

Jak wyjaśnił Kłębek, na Kazbeku panują ciężkie warunki pogodowe. To one sprawiły, że polski turysta w niedzielę wieczorem utknął na górze i musiał wezwać pomoc. Na miejsce wysłano gruzińskich ratowników oraz rosyjski śmigłowiec ratunkowy. Maszyna - ze względu na złą pogodę - nie mogła jednak kontynuować akcji. W końcu ratownikom udało się dotrzeć w miejsce, które wskazał im Polak. Tam znaleźli go martwego.

- Nadal trwają poszukiwania dwóch Polaków, którzy uczestniczyli w wyprawie. Poszukiwania zostały przerwane na czas nocy i zostaną wznowione jutro rano - powiedział Kłębek.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: