Hofman: Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę

- Ludzie marzyli o Wielkiej Warszawie. Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę - atakował Adam Hofman z PiS. Według niego prezydent stolicy ?nie dorasta do mitu? o Wielkiej Warszawie.

W niedzielę PiS rozpoczęło kampanię referendalną przed głosowaniem ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Plakaty tego ugrupowania z literą W kojarzą się z powstaniem warszawskim. W Radiu RMF FM zapytano Adama Hofmana z PiS, czy referendum ma coś wspólnego z historią.

- Referendum ma coś wspólnego z historią miasta. 20-lecie międzywojenne, powstanie warszawskie, odbudowa miasta to jest marzenie o Wielkiej Warszawie. Ci ludzie marzyli o innej Warszawie, oni marzyli o Warszawie, która spełnia te wymagania. Przyszła Hanna Gronkiewicz-Waltz i mamy pośmiewisko na całą Europę. Mamy zalane tunele (Chodzi o tunel na Wisłostradzie, który był zalany i nieczynny przez prawie rok - red.) - powiedział Hofman.

- Wiele poprzednich pokoleń marzyło o Wielkiej Warszawie. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wykorzystała tej szansy. Nie dorasta do mitu - dodał.

W rozmowie Hofman skrytykował również prokuraturę za udostępnienie zeznań "ekspertów" Antoniego Macierewicza. - Prokuratura w tej sprawie moim zdaniem popełniła przestępstwo. Jak prokuratura jest taka odważna, niech odtajni wszystkie akta, które ma. Prokuratura robi wszystko, by ocalić układ władzy, z Tuskiem na czele - stwierdził.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Cały wywiad na stronie RMF FM >>

Więcej o: