Macierewicz będzie przesłuchany przez prokuraturę wojskową. Będzie odrębne śledztwo w jego sprawie?

Jak ustalił ?Newsweek?, prokuratura wojskowa badająca katastrofę smoleńską może wszcząć odrębne postępowanie w sprawie Antoniego Macierewicza.

Przesłuchiwany przez prokuraturę wojskową prof. Jan Obrębski powiedział, że Macierewicz wie, gdzie znajduje się badana przez niego część wraku tupolewa. Z protokołu zeznań prof. Obrębskiego, opublikowanego przez prokuraturę wojskową kilka dni temu, wynika, że część pochodzi ze smoleńskiego wrakowiska i została mu przekazana w ramach prac sejmowego zespołu ds. katastrofy. Obrębski zeznał, że dokonał oględzin elementu tupolewa (prawdopodobnie chodzi o owiewkę), sfotografował go i zwrócił do zespołu.

Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się ten element. Według jego słów taką wiedzę posiada Macierewicz. W efekcie po przesłuchaniu Obrębskiego wezwanie dostał sam poseł PiS. Po stawieniu się w prokuraturze złożył wniosek o wyłączenie z czynności prokuratorów czekających na jego zeznania. Jego wniosek został rozpatrzony negatywnie i wkrótce zostanie przesłuchany. - Jeśli potwierdzi, że wie, gdzie znajduje się owiewka, to będziemy musieli wszcząć w tej sprawie odrębne śledztwo - powiedział "Newsweekowi" jeden ze śledczych.

Cały artykuł przeczytasz na stronach "Newsweeka" .

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: