Wielka wygrana w loterii w USA: 400 mln dolarów

W mieście Lexington w amerykańskim stanie Karolina Południowa sprzedano wygrany los na loterię Powerball. Posiadacz szczęśliwego kuponu może odebrać nagrodę - 400 milionów dolarów.

Powerball jest grą losową o zasadach podobnych do polskiego totolotka. Gracz musi trafnie wskazać liczby na pięciu białych piłeczkach i jednej czerwonej, które zostaną wylosowane odpowiednio spośród 59 i 35 piłeczek. W ostatnim losowaniu padły liczby: 7, 10, 22, 32, 35 i 19. Obstawiła je tylko jedna osoba - informuje CNN .

Szczęśliwy los został kupiony w Lexington - małym miasteczku w Karolinie Południowej. Żyje tam niepełna 18 tys. osób. Na razie nie wiadomo, kim jest zwycięzca.

Szanse na trafienie we właściwe liczby są niezwykle małe. Większe jest prawdopodobieństwo, że zostaniemy jednocześnie porażeni przez piorun i zaatakowani przez rekina. Jednak ostatnia wygrana - 400 mln dolarów - to nie rekordowa kwota w loterii Powerball. Ponad 590 mln dolarów wygrał w maju mieszkaniec Florydy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: