Austria: Kłusownik zabił cztery osoby, zabarykadował się na farmie. Antyterroryści podchodzą pod dom

Antyterroryści przeczesują farmę kłusownika, który zabił dziś cztery osoby. Z informacji austriackich mediów wynika, że mężczyzna może być ranny - miał powiedzieć o tym znajomemu przez telefon. Wcześniej policja podejrzewała, że napastnik może mieć zakładnika.

Służby odcięły dopływ prądu do farmy, nad okolicą lata policyjny helikopter. Gdy zaczęło robić się ciemno, osłaniani przez wozy pancerne antyterroryści z jednostki Cobra zaczęli podchodzić do domu 55-letniego Aloisa H.

Mężczyzna zabił trzech policjantów oraz kierowcę karetki, a następnie wziął zakładnika i zabarykadował się z nim na swojej farmie. Policja znalazła jego ciało. Czwarty funkcjonariusz został ranny. Trwa policyjne oblężenie - informuje Austriacka Agencja Prasowa. Policja prawdopodobnie przeprowadzi szturm po zmroku.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Mężczyzna miał zostać aresztowany za kłusownictwo w okolicy miasta Annaberg, około 115 kilometrów od Wiednia. Postanowił jednak uciekać przed policyjnym radiowozem.

Bez kontaktu z napastnikiem

Gdy jego auto wpadło do rowu, wydostał się z niego i zabił funkcjonariusza oraz pracownika medycznego, który próbował udzielić policjantowi pomocy. Potem zastrzelił także trzeciego policjanta uczestniczącego w blokadzie drogi, która miała powstrzymać napastnika. W strzelaninie został ranny także czwarty policjant. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Nawiązanie kontaktu z tym człowiekiem nie było do tej pory możliwe - mówi agencji APA rzecznik tamtejszej policji Johann Baumschlager. Policja na razie nie ujawnia tożsamości mężczyzny. Wiadomo tylko, że ma 55 lat. Funkcjonariusze nie wykluczają, że na farmie są jego dzieci.

Kłusownik prawdopodobnie jest bardzo dobrze uzbrojony. Funkcjonariusze poprosili o pomoc wojsko, na miejsce wezwano wozy pancerne.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: