Marcinkiewicz: Rostowski? Do dymisji. Kaczyński? Został narodowym socjalistą

- Nie wracam do polityki. Jeszcze - deklaruje Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Ostro krytykuje też scenę polityczną. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński "stał się narodowym socjalistą", Donald Tusk "przegrywa Polskę", a Jacek Rostowski jest obciążeniem dla rządu i finansów publicznych.

- Nie zdecydowałem o powrocie do polityki - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Kazimierz Marcinkiewicz. Zapowiada też, że nie będzie współtworzył ugrupowania Jarosława Gowina. - Nie mam zamiaru współtworzyć partii, która pomoże wrócić Kaczyńskiemu do władzy - zapowiada.

Kaczyński został narodowym socjalistą

Były premier bardzo krytycznie wypowiada się o Jarosławie Kaczyńskim. - Zmienił się dramatycznie na gorsze. Stał się narodowym socjalistą. Jest liderem, który przez wszystkie przypadki odmienia patriotyzm i dzieli społeczeństwo, wyzywając od zdrajców wszystkich tych, którzy nie są razem z nim - mówi. Jego zdaniem program PiS "doprowadzi Polskę do tragedii gospodarczej".

Marcinkiewicz negatywnie ocenia też działania partii rządzącej, a szczególnie - ministra finansów, który - jego zdaniem - powinien być zdymisjonowany. - Minister Rostowski jest nie tylko obciążeniem dla rządu Tuska i dla PO, ale również dla finansów państwowych. Polacy nie ufają Rostowskiemu - podkreśla. - Rząd Tuska złapał zadyszkę i musi złapać drugi oddech. Bez zastrzyku świeżej krwi - bez ludzi sukcesu w rządzie, Tusk przegra wybory i będzie przegrywał Polskę przez najbliższe dwa lata - podsumowuje były premier.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej w " Rzeczpospolitej "

Więcej o: