CBŚ rozbiło narkotykowy gang kiboli z Bełchatowa

Policjanci z CBŚ zatrzymali w Bełchatowie osiem osób podejrzanych o udział w gangu handlującym narkotykami, które trafiały do Polski z Europy Zachodniej. Według policji trzon grupy stanowią kibole z Bełchatowa.

Zatrzymani mają od 18 do 31 lat. Zarzucono im udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających; pięć osób aresztowano - informuje rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Dotąd w śledztwie prowadzonym przez CBŚ i Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi zatrzymano łącznie 13 osób, w większości mieszkańców Bełchatowa w wieku od 18 do 35 lat. Większość z nich to kibole GKS-u Bełchatów.

Sprzedawali psychotropy

Wśród podejrzanych są zarówno dostawcy, jak i dilerzy rozprowadzający narkotyki wśród pseudokibiców. Jak ustalono, gang zajmował się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, takich jak amfetamina, marihuana czy tabletki ekstazy. Narkotyki trafiały na polski czarny rynek szlakiem przemytniczym z Europy Zachodniej.

Podczas działań CBŚ zabezpieczyło w sumie 15 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. W areszcie przebywa łącznie 10 podejrzanych. Wszystkim grożą kary do 12 lat więzienia. Według śledczych sprawa wciąż jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!