Kaczyński najlepszym kandydatem na premiera? Za nim Tusk i Buzek[SONDAŻ]

Aż 27 proc. ankietowanych w sondażu przeprowadzonym dla ?Faktów? TVN nie potrafiło wskazać najlepszego kandydata na premiera. Osoby, które zdecydowałyby się na poparcie konkretnego polityka, najchętniej na tym stanowisku widziałyby Jarosława Kaczyńskiego. Po nim ankietowani wskazali Donalda Tuska i Jerzego Buzka.

Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown dla "Faktów" TVN wynika, że w obecnej sytuacji politycznej w Polsce najlepszym premierem byłby Jarosław Kaczyński. Poparłoby go 18 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znaleźli się ex aequo Donald Tusk i Jerzy Buzek (po 13 proc.) - informuje Tvn24.pl .

Zaraz za nimi uplasował się Leszek Miller, którego poparłoby 9 proc. osób biorących udział w badaniu. 8 proc. ankietowanych wskazało na Jarosława Gowina, a 7 proc. na Grzegorza Schetynę. Aż 27 proc. osób nie potrafiło wskazać kandydata odpowiedniego na stanowisko premiera. Pozostałe 5. proc badanych wybrało odpowiedź "inny polityk".

Sondaż został przeprowadzony 10 września przez MillwardBrown dla "Faktów" TVN, na reprezentatywnej grupie dorosłych obywateli.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację polityczną w kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: