RMF: Kłopoty polskich turystów w Bułgarii. Zabrali im paszporty

Około 30 klientów biura podróży Alfa Star nie mogło zameldować się w jednym z hoteli w Burgas. Zabrano im paszporty i dowody osobiste - informuje Radio RMF FM.

Od rana dyrekcja hotelu żąda od Polaków pieniędzy za pobyt. Okazało się, że biuro przelało potrzebną kwotę, ale operator, z którym kończy współpracę, nie przekazał ich Bułgarom. - Płacimy już bezpośrednio - usłyszał dziennikarz radia Mariusz Piekarski od Artura Almana z Alfa Star. Dodaje, że problemy polskich turystów powinny się skończyć lada chwila.

Biuro sprawdza, czy pośrednik przelał pieniądze za pobyt Polaków na konta innych hoteli. Chodzi o to, by sprawdzić, czy podobne nieprzyjemności mogą spotkać naszych rodaków w innych kurortach.

Dobry sezon biur turystycznych

Tegoroczne lato biura turystyczne mogą zaliczyć do udanych. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba turystów korzystających z ich usług wzrosła o 10 proc. Polacy najchętniej podróżowali do Egiptu i Grecji. Liczba wycieczek do tej ostatniej wzrosła aż o 40 proc.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!