Gowin nie odniesie sukcesu. Czeka go taki los jak PJN i Solidarną Polskę [WYNIKI SONDY]

Jarosław Gowin, który odszedł dziś z PO, ?zdecydowanie nie odniesie teraz sukcesu. Jego partię czeka taki sam los jak PJN i Solidarną Polskę?, uznała ponad połowa głosujących w naszej sondzie.

Czy Jarosław Gowin może samodzielnie odnieść polityczny sukces? Aż 56 proc. głosujących (6166 osób) uznała, że "zdecydowanie nie odniesie sukcesu". Z kolei "nie daję mu wielkich szans. Już w PO był na marginesie" zaznaczyło 11 proc. głosujących (1268 osób).

Sukces inicjatywy Gowina prognozuje 23 proc. głosujących (2535 osób), którzy zaznaczyli "To charyzmatyczna postać o wyrazistych poglądach politycznych". Z kolei 10 proc. (1152 osób) uznała, że "wszystko zależy od tego, czy jego zwolennicy z PO postanowią głosować na jego nowe ugrupowanie".

Gowin poinformował, że odszedł z Platformy Obywatelskiej. Wśród powodów wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Jak ocenił, zmiany w OFE zapowiedziane przez rząd to nic innego jak znacjonalizowanie prywatnych oszczędności.

A czy ty uważasz, że Jarosław Gowin może samodzielnie odnieść polityczny sukces? Można jeszcze głosować>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: