Materna: Żaden program Muchy nie pomoże, jeżeli nie wychowamy pani i pana od WF-u. Aby bez kompleksów...

"Pani ministra Mucha ogłosiła nowe programy, które mają zachęcać młodzież do zdrowego stylu życia, ale żaden z nich nie pomoże, jeżeli nie wychowamy pani i pana od WF-u, którzy bez kompleksów zamienią u maluchów chęć zabawy w sport" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna.

"Wierzę w przyszłość i mądrego pana od WF-u. Mój z podstawówki, pan Jacek Moskwa (pamiętam go do dzisiaj), był guru całej klasy" - pisze w "Newsweeku" Krzysztof Materna. Odnosi się tym samym do pomysłu nowych programów Ministerstwa Sportu i Turystyki, aby dzieci zaczęły aktywnie uczestniczyć w lekcjach WF-u.

Sam Materna podkreśla, że gdy on chodził na lekcje WF-u, to właśnie dzięki dobremu wuefiście ten przedmiot był uwielbianym przez uczniów. "Pani ministra Mucha ogłosiła nowe programy, które mają zachęcać młodzież do zdrowego stylu życia, ale żaden z nich nie pomoże, jeżeli nie wychowamy pani i pana od WF-u, którzy bez kompleksów zamienią u maluchów chęć zabawy w sport".

"Cham, nie nauczyciel"

Materna podsumowuje, że jego okno wychodzi na orlik. I sam felietonista widzi, jak odbywają się lekcje WF-u. "Orlik tętni życiem od rana do nocy. Niestety bywa tak, że do małego bramkarza, który wpuścił gola, 'pan' mówi: 'ty debilu', nie bacząc na stojących obok zawstydzonych rodziców" - podkreśla autor.

I podsumowuje, że taki nauczyciel jest "może nie debilem", ale "chamem, który jako niby-trener odreagowuje to, że nie jest Fornalikiem, tylko zwykłym nauczycielem WF-u".

Cały komentarz Materny w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o: