Rostowski: Co roku myślę o tym, żeby odejść

- Minister finansów zawsze jest zmęczony. W tej chwili mam jeszcze różne wyzwania w swojej pracy, ale nie było jeszcze roku, żebym nie myślał o odejściu - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister finansów Jacek Rostowski.

- Nie chciałby pan już skończyć z tą męczarnią? - pytał prowadzący audycję Konrad Piasecki. - Nie. W tej chwili są jeszcze wyzwania, ale oczywiście, nie było roku, gdybym nie myślał, że dobrze byłoby odejść. Tymczasem jeszcze jestem - wyjaśniał minister finansów. Dodawał, że myślał o odejściu także w tym roku.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu agencja Reutersa podała informację, że premier Donald Tusk rozważa zmiany m.in. na stanowisku ministra finansów. Jako potencjalni następcy Rostowskiego byli wymieniani m.in. Dariusz Rosati i Janusz Lewandowski. Premier zdementował plotkę, ale pod koniec sierpnia "Puls Biznesu" opublikował własny scenariusz kolejnych zdarzeń. Według ustaleń gazety wicepremier zamierza pozostać w rządzie do wiosny. Chce dokończyć nowelizację budżetu na 2013 r. i dopiąć budżet na rok przyszły. Ponadto chce doprowadzić do końca zmiany w OFE oraz nałożyć na finanse publiczne nową regułę wydatkową.

Rostowski w radiu kategorycznie zaprzeczył, że w tym roku próbował podać się do dymisji. - A rozmawiał pan na ten temat z premierem? - dopytywał dziennikarz. - Ja z premierem rozmawiam o różnych rzeczach. To są między nami sprawy. Dziś tematu mojej dymisji nie ma. A na wiosnę? Zobaczymy wiosną - odpowiadał Jacek Rostowski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!